Across the state, parents and volunteers organize local USAW/TWF sanctioned clubs to responsibly foster, train, and develop young wrestlers to achieve their full human and athletic potential. USA wrestling off-season amateur mat programs, have long been t
 
 
My my My my
 
 
 
 
 
 

Division 1 Predictions
Hammonds VS Bosken
Hamm Boss
103
  1. Christopher Dalrympie (Bolton)
  2. Austin Stevison (Cleveland)
  3. Donovan Roberts (Northwest)
  4. Kyler Smith (Centennial)
  5. Jonah Smith (Soddy)
  6. Dakota Bromley (Bradley)
 
103
  1. Austin Stevison (Cleveland)
  2. Christopher Dalrymple (Bolton)
  3. Jonah Smith (Soddy)
  4. Kyler Smith (Centenial)
  5. Donovan Roberts (NW
  6. Dakota Bromley (Bradley)
 
112
  1. Jacob Stevens (Soddy)
  2. Alex Kaferle (Tullahoma)
  3. Kendall Kermick (Germantown)
  4. Austin Oliver (Cleveland)
  5. Jacob Climer (Bradley)
  6. Nick Insalaco (Wilson Central)
 
112
  1.  Jacob Stevens (Soddy)
  2. Alex Kaferlae (Tullahoma)
  3. Kendal Kermick (Germantown)
  4. Jacob Climer(Bradley)
  5. Austin Oliver (Cleveland)
  6. Andrew Armstrong (Sullivan South)
119
  1. Aaron Hutson (Bradley)
  2. Jack Boone (Notre Dame)
  3. Tanner Bates (Mt. Juliet)
  4. Jacob Freeman (Ravenwood)
  5. Caleb Langford (Walker Valley)
  6. Legrand Sommers (Blackman)
 
119
  1. Jack Boone (Notre Dame)
  2. Aaron Hutson (Bradley)
  3. Jacob Freeman (Ravenwood)
  4. Tanner Bates (Mt. J)
  5. Caleb Langford (Walker Valley)
  6. Joel Simpkins (Cleveland)
125
  1. Ethan Hames (Bradley)
  2. Luke Hall (Seymour)
  3. Eric Feuerbacher (Blackman)
  4. Hayden Hamilton (Cleveland)
  5. Deandre Morrison (Northwest)
  6. Tyler Harvey (Ooltewah)
 
125
  1. Ethan Hames (Bradley)
  2. Luke Hall (Seymore)
  3. Eric Fuerbacher (Blackamn)
  4. Deandre Morrison (NW)
  5. Haden Hamilton (Cleveland)
  6. Eric Oliver (Germantown)
130
  1. Austin Woods (Franklin)
  2. Grayson Mullin (Notre Dame)
  3. Campbell Lewis (Soddy)
  4. Jerico Crutcher (Bradley)
  5. Brandon Strickland (Cleveland)
  6. Carlos Garcia (McGavock)
 
130
  1. Cambell Lewis (Soddy)
  2. Adrian Thomas (NE)
  3. Austin Woods (Franklin)
  4. Grayson Mullins (Notre Dame)
  5. Jerricho Crutcher (Bradley)
  6. Nick Maxwell (HV)
135
  1. Marvin Lopez (Cleveland)
  2. Tyler Schuch (Bradley)
  3. Logan Henley (Signal Mountain)
  4. Jacob Belcher (Wilson Central)
  5. Gabe Hamilton (Brentwood)
  6. Javier Tapia (Science Hill)
 
135
  1. Marvin Lopez (Cleveland)
  2. Tyler Schuch (Bradley)
  3. Jacob Adams (Soddy)
  4. Damien Sawyer (Harpeth)
  5. Javier Tapia (Science Hill)
  6. Jacob Belcher (WC)
140
  1. Aaron Lopez (Cleveland)
  2. Trent Williams (Seymour)
  3. Michael Gray (Ravenwood)
  4. Tyler Pitts (Bradley)
  5. Parker Smith (Centennial)
  6. Dalton Satterfield (Cookeville)
 
140
  1. Aaron Lopez (Cleveland)
  2. Michael Gray (Ravenwood)
  3. Tyler Pitts (Bradley)
  4. Parker Smith (Centenial)
  5. Zach Sharp (Red Bank)
  6. Dalton Satterfield (Cookeville)
145
  1. Josue Brown (Hunters Lane)
  2. John Birdwell (Cookeville)
  3. Brennen Cox (Independence)
  4. Cole Dias (Walker Valley)
  5. Matt Price (Montgomery Central)
  6. Keiffer Hummeldorf (La Vergne)
 
145
  1. Brennan Cox (Indy)
  2. Josue Brown (HL)
  3. Jonathon Birdwell (Cookeville)
  4. Logan Sharp (Red Bank)
  5. Matt Price (Mont Cent)
  6. Cole Dias (Walker Valley)
152
  1. Bradley Colbaugh (Bradley)
  2. Turbo Smith (Soddy)
  3. Ed Holland (Pigeon Forge)
  4. Jarrett McGaha (Clarksville)
  5. Zach Bennett (Franklin)
  6. Alex Doss (Ooltewah)
 
152
  1. Bradley Colbough (Bradley)
  2. Turbo Smith (Soddy)
  3. Edward Holland (PF)
  4. Zach Bennet (Franklin)
  5. Jarrat McGaha (Clarksville)
  6. Justin Snyder (Science Hill)
160
  1. McCoy Newberg (Independence)
  2. Jon Shrader (Franklin)
  3. Jacob Bailey (Bradley)
  4. Isiah Nichols (Cleveland)
  5. Hunter Badon (Arlington)
  6. Jacob Shelton (Tullahoma)
 
160
  1. McCoy Newburg (Indy)
  2. Isaiah Nichols (Cleveland)
  3. John Schrader (Franklin)
  4. Jacob Bailey (Bradley)
  5. Ben Bagget (Clarksville)
  6. Tyler Johnson (Jefferson County)
171
  1. Goose Manning (Ooltewah)
  2. Matthew Stull (Science Hill)
  3. Jonathon Roberts (Beech)
  4. Blaike Henry (Soddy)
  5. Holden Schay (Houston)
  6. David Hayes (Siegel)
 
171
  1. Goose Manning (Ooletewah)
  2. Matt Stull (Science Hill)
  3. Blake Henry (Soddy)
  4. Holden Schay (Houston)
  5. Jonathon Roberts (Beech)
  6. Austin Cordona (Kenwood)
189
  1. Cody Davis (Pigeon Forge)
  2. Scottie Boykin (Riverdale)
  3. Blake Biggs (Mt. Juliet)
  4. Rakim Talley (Dickson Co)
  5. Luke Frederick (Tullahoma)
  6. Brett Ervin (Soddy)
 
189
  1. Cody Davis (PF)
  2. Scott Boykin (RD)
  3. Brett Ervin (Soddy)
  4. Adam Well  ( Blackman)
  5. Rakim Talley (DC)
  6. Blake Biggs (Mt. J)
 
215
  1. Tucker Bolton (Bradley)
  2. Billy Swanson (Soddy)
  3. Harrison Hawthorne (Ravenwood)
  4. Nicholas Coffee (Brentwood)
  5. T.J. Satterfield (William Blount)
  6. Caleb Baldtree (Page)
 
215
  1. Tucker Bolton (Bradley)
  2. T.J. Satterfield (WB)
  3. Billy Swanson (Soddy)
  4. Tyler Todd (Rossvieiw)
  5. Jay Rudwell (Ooltewah)
  6. Tristan Rush (Blackman)
285
  1. Yusef Yunis (Rossview)
  2. Patrick Benson (Bradley)
  3. Shawn Morgan (Maryville)
  4. Grahm Smith (Blackman)
  5. Alex Seely (Soddy)
  6. Jessie Chapman (Cookeville)
 
285
  1. Shawn Morgan (Maryville)
  2. Patrick Benson (Bradley)
  3. Yusif Yunis (Ross)
  4. Grahm Smith (Blackman)
  5. Jesse Chapman (Cookeville)
  6. Jordan Hines (Cleveland)